اخبار گازرسانی
صدور آنی گاز در سه شهر فارس
 • 1398/1/19 دوشنبه صدور آنی گاز در سه شهر فارس
  صدور قبض آنی در زرقان،لپویی و صدرا


  سرپرست فناوری اطلاعات گاز استان فارس از صدور صورتحساب آنی گازبها در سه شهر استان خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی، مجتبی محمدپور سرپرست فناوری اطلاعات گاز استان فارس با بیان خبر فوق افزود:
  با برنامه ریزی‌های انجام گرفته و تحلیل نتایج حاصله از پایلوت طرح، به زودی تمام شهرهای استان تحت پوشش این سامانه قرار خواهند گرفت.

  محمدپور در توضیح جزئیات این طرح گفت: در سامانه صدور آنی صورتحساب گاز که به نام آنی گاز شناخته می شود مامور اداره گاز با مراجعه به درب منازل مشترکین و قرائت رقم کنتورگاز اطلاعات را در نرم‌افزار موجود در تلفن همراه وارد کرده و پس از ارسال داده به سرور اصلی و پردازش اطلاعات، صورتحساب گاز در چاپگری که همراه دارد چاپ و همان لحظه تحویل مشترک می‌شود.

  سرپرست فناوری اطلاعات گاز استان افزود: با توجه به بررسی های به عمل آمده در سطح استان و در نظرگرفتن بسیاری از موارد ازجمله گستردگی استان، فواصل شهرها با مرکز استان، تعدد روستاها، کیفیت آنتن دهی موبایل و سایر مسائل، فعلا در سه شهر لپویی، زرقان و صدرا این طرح بصورت پایلوت اجرا و با نتایج موفقیت آمیزی همراه شده است.
  وی با بیان اینکه اقدامات شرکت گاز با هدف کیفی سازی خدمات به مردم است افزود: از دیگر مزایای سامانه آنی گاز می توان به قرائت سریع و دقیق کنتور، از بین رفتن فاصله زمانی یک ماهه قرائت تا تحویل قبوض وکنترل و نظارت بر عملیات کنتورخوانی با استفاده از سامانهGPS اشاره کرد: البته با این روش هرگونه ابهام و یا اعتراض نسبت به ارقام منتشره درگازبها در حضور مامور اداره گاز رفع و رجوع شده و از مراجعات بعدی مشترکین به ادارت گازرسانی جلوگیری به عمل می آید.

  محمدپور در پایان گفت: در روش کنونی توزیع قبوض، امکان گم شدن برخی از قبض‌ها یا پرداخت‌های اشتباهی پیش می آید اما در روش جدید آنی گاز در صورتی که مشترک در منزل حضور نداشته باشد، کنتورخوانی مجدد انجام می‌شود و قبض گاز حتما در اختیار مشترک قرار می‌گیرد.

با حضور مسئولان در نورآباد فارس
 • 1398/1/17 شنبه با حضور مسئولان در نورآباد فارس
  آغاز عملیات اجرایی عملیات گازرسانی به 9 روستا

  آغاز عملیات اجرایی عملیات گازرسانی به 9 روستا در نورآباد فارس

  مدیرعامل گار استان فارس ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید از آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 9 روستا از توابع شهرستان نورآباد ممسنی خبر داد

  به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز غلامعباس حسینی با اعلام خبر فوق افزود: پس از طی مراحل طراحی، پیمان سپاری، و تامین منابع مالی و کالای پروژه، امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی این طرح هستیم و انشاء اله در زمان مقرر شاهد بهره برداری از این طرح خواهیم بود.

  حسینی ضمن اشاره به این موضوع که ارمغان شرکت گاز گرما و روشنی برای خانه های مردم است گفت: این پروژه با اجرای حدود 68 کیلومتر شبکه گازرسانی 9 روستا از منطقه دشمن زیاری شهرستان نورآباد ممسنی را گازدار خواهد کرد.

  مدیرعامل گاز استان فارس با بیان این نکته که گازرسانی به روستاها با هدف برقرای عدالت اجتماعی و ایجاد زیرساختهای صنعتی در مناطق محروم در حال پیگیری است افزود: در طرح مذکور حدود 179 میلیارد ریال هزینه برآورد شده است.       

بهره برداری از 263 پروژه گازرسانی در استان
 • 1397/11/21 يكشنبه به مناسبت مبارک فجر بهره برداری از 263 پروژه گازرسانی در استان
  افتتاح ۲۶۳ پروژه گاز رسانی در دهه فجر در استان فارس

  به گزارش روابط عمومی ، غلامعباس حسینی مدیرعامل شرکت گاز استان فارس از افتتاح ۲۶۳ پروژه گاز رسانی در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: ۱۰۴ پروژه صنعت، یک شهرک صنعتی، گازرسانی به ۱۵۷ روستا و یک شهر از جمله طرح‌های مهم بهره برداری است.

  وی افزود: برای افتتاح این پروژه‌ها بیش از ۲۸۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

  مدیرعامل شرکت گاز استان فارس همچنین مجموع کل اعتبار و سرمایه گذاری‌های انجام شده در سطح استان را ۶۶۹ میلیارد تومان اعلام کرد.

  حسینی در تشریح وضعیت گازرسانی به شهرها، اظهار داشت: تعداد کل شهر‌های استان ۱۰۷ شهر است که از این تعداد تا کنون ۹۶ شهر از نعمت گاز بهره‌مند شدند و گاز رسانی به ۸ شهر نیز در دست اجرا است.

  وی همچنین تعداد روستا‌های گازدار شده تا کنون را هزار و ۷۵۶ روستا اعلام کرد و بیان کرد: گاز رسانی به ۳۳۰ روستا نیز در دست اقدام است.

  مدیرعامل شرکت گاز استان فارس در ارتباط با وضعیت گاز رسانی به جایگاه‌های CNG، اظهار داشت: تعداد کل جایگاه‌های سی ان جی در سطح استان ۱۳۶ جایگاه است که ۱۳۲ جایگاه تا کنون گاز دار شده است و یک جایگاه در دست اجرا است.

  این مقام مسئول در ارتباط با گازرسانی به صنایع، گفت: تعداد صنایع گاز دار شده تا کنون هفت هزار و ۱۱۹ صنعت است که ۵۵۹ صنایع در دست اجرا، ۶۸۸ صنایع در دست اقدام، ۱۲۹ صنعت در دست انتخاب پیمانکار و ۶۰۸ صنعت باقی مانده است.

  وی به وضعیت گاز رسانی به شهرک‌های صنعتی اشاره کرد و تصریح کرد: ۴۳ شهرک تا کنون گاز دار شده و ۷ شهرک نیز در دست اجرا است.

  حسینی، تعداد خانوار‌های تحت پوشش گاز طبیعی تاکنون در استان به ترتیب، شهری را ۸۵۷ هزار و روستایی را ۳۲۳ هزار اعلام کرد و ادامه داد: تعداد کل مشترکان گاز در استان فارس یک میلیون و ۴۳۴ هزار مشترک است.

  مدیرعامل شرکت گاز استان فارس، میزان کل شبکه گذاری لوله گاز در استان فارس را ۲۵ هزار و ۹۸۰ کیلومتر اعلام کرد.

  وی ادامه داد:همچنین تاکنون تعداد ۷۶۷ هزار و ۵۸۷ علمک در سطح استان نصب شده است.

  مدیرعامل شرکت گاز استان فارس: در ایام دهه فجر یک شهر در جهرم افتتاح خواهیم کرد و به ۱۵۷ روستا در شهرستان های پاسارگاد، اقلید، جهرم، خرمبید، خنج داراب، شیراز، فسا، کازرون، لامرد، مرودشت و ممسنی گاز رسانی خواهیم کرد.

  حسینی افزود: پیش از انقلاب تنها ٤٢٩ کیلومتر شبکه گذاری انجام شده بود اما پس از انقلاب ٢٥ هزار و ٥٥١ کیلومتر شبکه گذاری انجام شده است.

  وی همچنین تعداد انشعابات گاز فارس تا پیش از انقلاب را ٥٤ هزار و ٤٣ کیلومتر ذکر و خاطرنشان کرد: پس از انقلاب ٧١٣ هزار و ٥٤٤ کیلومتر انشعاب گاز در استان کشیده شده است.

  وی یادآورشد: اگرچه چهل سال از انقلاب می گذرد اما صنعت گاز در فارس ٥٣ ساله می شود: هم‌اینک یک میلیون و ٤٣٤ هزار مشترک مصرف کننده گاز در فارس وجود دارد.

  مدیرعامل شرکت گاز استان فارس تصریح کرد: در فصل سرما ۴۵ میلیون مترمکعب مصرف گاز ۲۴ ساعته گاز در استان داریم.

   

انجام 9 عملیات هات تپ در سال جاری
 • 1397/8/13 يكشنبه انجام 9 عملیات هات تپ در سال جاری
  انجام موفقیت آمیز 9 مورد عملیات هات تپ در گاز استان فارس در سال جاری

  مدیرعامل شرکت گاز استان فارس از انجام 9 مورد عملیات انشعاب گیری گرم (HOT TAP) در سال جاری با رعایت کلیه الزامات ایمنی، فنی و اجرایی خبر داد .

  غلام عباس حسینی گفت : با توجه به اینکه پروسه توسعه شبکه های گازرسانی برای شهرها و روستاهای فاقد گاز طبیعی نیاز به اخذ انشعاب از خطوط سراسری با رعایت عدم قطع گاز مصرف کنندگان پایین دستی آن خط دارد، انجام آن با هماهنگی های ویژه با مناطق عملیات انتقال گاز و طی مراحل خاص صورت پذیرفته و از حساسیت بالایی برخوردار است.

  وی ضمن اشاره به این موضوع که قرارگرفتن استان فارس در ابتدای مسیر خطوط انتقال سراسری گاز، اخذ مجوز هات تپ را با محدودیت هایی مواجه ساخته است ادامه داد: پس از تعیین میزان برداشت از خطوط سراسری و دریافت  مجوزهای لازم با هماهنگی با شرکت انتقال گاز ایران و دیسپچینگ شرکت ملی گاز پروسه تکمیل و انشعاب مربوطه از خط سراسری گرفته می شود. 

  مدیرعامل گاز استان فارس ادامه داد: با هماهنگی های انجام شده و به منظور جلوگیری از تاخیر در بهره برداری از پروژه های گازرسانی در سطح استان در سال جاری 9 مورد هات تپ انجام شده است که جا دارد از مدیریت و کارکنان مناطق 5 و 10 عملیات انتقال و همچنین دیسپاچینگ شرکت ملی گاز بواسطه مساعدت و همراهی در انجام این امر مهم تشکر و قدردانی کنم.