• .
 • .
 • .
بازدید دو روزه مدیران پدافند غیرعامل کشور از شرکت گاز استان فارس
 • 1396/2/19 سه‌شنبه بازدید دو روزه مدیران پدافند غیرعامل کشور از شرکت گاز استان فارس
  به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران آقای دکتر محمدی مدیرعامل گاز استان فارس ضمن تشکر از معاونت انرژی، معاونت سایبری، معاونت فناوری اطلاعات و معاونت مدیرکل HSE و پدافند غیرعامل وزارت نفت و مدیران حوزه مدیریت بحران استانداری فارس و هیأت همراه کارهای انجام پذیرفته درخصوص پدافند .....................
  به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران آقای دکتر محمدی مدیرعامل گاز استان فارس ضمن تشکر از معاونت انرژی، معاونت سایبری، معاونت فناوری اطلاعات و معاونت مدیرکل HSE و پدافند غیرعامل وزارت نفت و مدیران حوزه مدیریت بحران استانداری فارس و هیأت همراه کارهای انجام پذیرفته درخصوص پدافند غیرعامل، پروژه¬های مانیتورینگ ایستگاه¬ها، کنتورهای هوشمند،مرکز پیام و امداد و نظارت توزیع گاز، دکل های مخابراتی و تله متری در این استان را الگویی جهت کل کشور دانسته و اقدامات انجام پذیرفته را در مقایسه با 50 سال گذشته، بی¬نظیر دانستند. دکتر محمدی در ادامه بازدیدهای تیم یاد شده از تأسیسات گاز استان از مدیران ارشد شرکت ملی گاز ایران به جهت حمایت¬های مادی و معنوی خود از استان تشکر و قدردانی نمودند و تأکید نمودند، این سرکشی¬ها و بازدیدها، همواره حس دل¬گرمی و مفید بودن را در ذهن همکاران بوجود می¬آورد و انگیزه¬ای است جهت سرآمد بودن ایشان به عنوان یکی از مدیران حوزه انرژی دغدغه خود را استفاده ایمن و مستمر از نعمت گاز و رعایت مسایل ایمنی و زیست محیطی را سر لوحه کارکنان گاز این استان دانسته و استفاده از روش¬های جدید انتقال سریع اطلاعات و تکنولوژی¬های جدید به منظور ایجاد بستر لازم برای رشد و توسعه، تسریع در گردش اطلاعات، ایجاد شفافیت و کاهش بروکراسی را لازم و ضروری دانسته و اجراء پروژه¬های پدافند غیرعامل را تضمینی برای استمرار مصرف برای آیندگان دانستند.
  همزمان با حضور مدیران محترم پدافند غیرعامل کشور سیستم جامع مانیتورینگ ویدئو کنفرانس که با تلاش همکاران واحد فن آموزی اطلاعات این استان به نتیجه رسیده بود و نمونه ای از نتایج پدافند غیر عامل در سطح استان می باشد نیز به بهره برداری رسیدومورد بازدید عزیزان قرارگرفت.

گازرسانی به سه شهر و 225 روستای استان فارس
 • 1396/2/16 شنبه گازرسانی به سه شهر و 225 روستای استان فارس
  گازرسانی به سه شهر و 225 روستای استان فارس با اعتباری بالغ بر2500.000.000.000ریال (2500میلیاردریال) در سال 96
  به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران مهندس محمدی مدیرعامل گاز استان فارس طی گفتگویی ضمن بیان مطلب فوق افزود در حال حاضر 1400 روستا در استان فارس از نعمت گاز طبیعی برخوردارند و تعدادی نیز در حال گازرسانی هستند. وی گفت: به جز این 225 روستا تعداد دیگر از روستاها نیز تا پایان سال جاری به مرحله انتخاب پیمانکار خواهند رسید.
  مدیرعامل گاز استان فارس در ادامه افزود گازرسانی به این روستاها و شهرها و واحدهای صنعتی به صورت فایناس و از طریق توانمندی پیمانکاران بزرگ استان و کشور که قادر به تأمین هزینه گازرسانی باشند انجام می شود و بعد از گذشت 2 سال بر اساس قرارداد منعقد شده بین شرکت گاز و پیمانکار هزینه های آنان پرداخت خواهد شد، ایشان تاکید نمودند مناقصه مذکور بزرگترین و منحصر به فردترین نوع مناقصه ای است که در کشور به روش مذکور مراحل پیمان گذاری آن در حال انجام است و مطمئناً در راستای منویات مقام معظم رهبری درخصوص اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال می باشد. و تعداد زیادی از جوانان متخصص ، فنی ، نیمه فنی و .... را جذب بازار کار می نماید.
  محمدی با اشاره به اینکه با گازرسانی به این تعداد روستاها تعداد روستاهای گازدار استان فارس به 2 هزار روستا خواهد رسید گفت: سیاست دولت، گازرسانی به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته می باشد و به همین دلیل کار گازرسانی به روستاهای بالاتر از 20 خانوار در دستور کار قرار گرفته و این امرتاکنون با سرعت و تلاش مضاعف در حال اجرا می باشد.
  مدیرعامل گاز فارس در پایان سخنانش افزود از آغاز گازرسانی به استان فارس در قبل از انقلاب تا سال 92 تعداد 604 روستا از نعمت گاز برخوردار بودند که در حال حاضراین تعداد بالغ بر 1400 روستا رسیده و ضریب نفوذ گاز در جامعه شهری به 97 درصد و در جامعه روستایی به 60 درصد رسیده که امیدواریم با اعتبارات جدید این رقم درصد قابل ملاحظه ای را به خود اختصاص دهد.

  ایشان خاطر نشان ساختند انشالله تا پایان سال 97 پرونده گازرسانی به روستاهای قابل گازرسانی در سطح استان برچیده خواهد شد.

آغازبهره برداری ازپروژه های گازرسانی
 • 1395/11/16 شنبه آغازبهره برداری ازپروژه های گازرسانی
  خدا را شاکریم که در دهه فجر مردم ما شاهد بهره گیری از خدمات شایسته دولت تدبیر و امید هستند.به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان فارس طی مراسمی و با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محمود علوی وزیر محترم اطلاعات، عملیات پروژه های گازرسانی در استان فارس آغاز گردید.بنا به این گزارش دکتر علوی وزیر اطلاعات در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از کلیه کارکنان و در رأس آنها مدیریت جهادگونه مهندس محمدی مدیرعامل گاز استان فارس ...
  خدا را شاکریم که در دهه فجر مردم ما شاهد بهره گیری از خدمات شایسته دولت تدبیر و امید هستند.به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان فارس طی مراسمی و با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محمود علوی وزیر محترم اطلاعات، عملیات پروژه های گازرسانی در استان فارس آغاز گردید.بنا به این گزارش دکتر علوی وزیر اطلاعات در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از کلیه کارکنان و در رأس آنها مدیریت جهادگونه مهندس محمدی مدیرعامل گاز استان فارس که توانسته اند چنین حجم عملیات وسیع گازرسانی در سطح استان آماده بهره برداری نمایند تقدیر و تشکر نمود و گفت: رضایت مردم رضایت خداوند و خشنودی آنها خشنودی حق تعالی است و من هم به شما تبریک عرض می کنم که لبخند شادی را بر رخسار اهالی این شهرها و روستاها به ارمغان آوردید. وی گفت: خدا را شاکریم که در دهه فجر مردم عزیز ما شاهد بهره گیری از خدمات ارزشمند دولت تدبیر و امید هستند. وزیر اطلاعات افزود: خداوند بزرگ نعمت های فراوانی را نصیب مردم ایران اسلامی گرده است که باید به خاطر آنها از پروردگار عالم تشکر نمود. این نعمت ها شامل نعمت آزادی، نعمت اندیشه گری مردم، نعمت رهبری، نعمت مسئولین خدمت گزار و نعمت هایی که بواسطه آنها مردم عزیزمان در سایه آنها با آرامش و آسوده خیال به زندگی خود ادامه می دهند. وی با اشاره به ناامنی ها در دور تا دور کشور گفت: در حالی که اطراف ما ناامنی های بسیاری وجود دارد اما با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) کشور ایران دارای آرامش و ثبات خاصی است که اینها همه از نعمت های رب العالمین است.
  دکتر علوی در پایان ضمن تقدیر و تشکر مجدد از مدیرعامل و کلیه کارکنان شرکت گاز استان فارس از خداوند منان برای آنان آرزوی توفیق و سلامتی مسئلت نمود.مهندس افشانی استاندار فارس با اشاره به اینکه شرکت گاز استان فارس این استان را به یک کارگاه گازرسانی تبدیل نموده است تشکر و قدردانی نمود وگفت: با مدیریت جهادی مهندس محمدی مدیرعامل گاز استان امروز ما شاهد گازرسانی به 97% درصد جامعه شهری و حدود 70 درصد جامعه روستایی هستیم که امیدواریم بزودی تمام نقاط استان فارس که قابلیت گازرسانی دارند به شبکه سراسری گاز طبیعی بپیوندند.وی گفت : گازرسانی در کل کشور بویژه در فارس نهضتی است که تقریباًکمتر درطول تاریخ اجرایی کشور به وقوع پیوسته است.
  در ادامه این مراسم آستانه مشاور وزیر نفت که برای افتتاح این پروژه ها از سوی وزارت نفت به شیراز سفر کرده بود با بیان اینکه این قراردادها نومونه ای از حجم عظیم اقدامات انجام شده در حوزه نفت و گاز بشمار میرودگفت: در دولت بدون استفاده از حتی یک ریال بودجه عمومی این میزان قرارداد بسته شده است و شرکت گاز استان فارس در گازرسانی به شهرها و روستاها توانسته است گوی سبقت را از دیگر استانها برباید و در مکان اول خدمت رسانی به مردم عزیز کشور قرار گیرد. وی نقش و اهمیت گاز در سبد انرژی کشور را مهم برشمرد و گفت: برای افتتاح این پروژه ها که امروز شاهد آن هستیم اعتباری درحدود اعتبارات کل یک استان هزینه شده که این خود نشان از عظمت کارهای صورت گرفته توسط شرکت گاز استان فارس و همکاران گرامی خود در این استان می باشد.
  آستانه با اشاره به اینکه امروز وزارت نفت نقش پر رنگی در تامین بودجه دولت دارد تصریح کرد : وزارت نفت در مباحث تامین مالی و بودجه کشور وضعیت صادرات را به خوبی انجام داده به گونه ایی که صادرات نفت به چهار میلیون بشکه رسیده در حالیکه در دولت قبل یک میلیون بشکه بود.و در عرصه جهانی اکنون حرف برای گفتن داریم.در آغاز این مراسم مهندس محمدی مدیرعامل گاز استان فارس ضمن خیرمقدم به حاضرین به تشریح جزئیات پروژه های قابل افتتاح پرداخت و گفت: امروز ما شاهد افتتاح ، بهره برداری ،آغاز واجرای عملیات گازرسانی به 944 پروژه شامل 10 شهر، 689 روستا، 54 واحد صنعتی، 10 خط انتقال و تغذیه و دیگر پروژه ها هستیم که با اعتباری بالغ بر 12303 میلیارد ریال به انجام خواهند رسید.وی گفت:هم اکنون بالغ بر 400 پروژه گازی در بخش های مختلف در فارس با حجم ریالی 600 میلیارد تومان فعال است که اجرایی شدن این تعداد طرح زمینه اشتغال مستقیم 30هزار نفر را در سراسر استان فارس فراهم کرده است.
  ایشان خاطر نشان کرد با بهره برداری از پروزه های گازرسانی به مناطق شهری درایام ا...دهه فجر40هزار خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره مند میشوند و این اقدان باعث صرفه جویی در مصرف 160 میلیون لیتر نفت یعنی 170 میلیارد تومان در سال است.یادآور می شود در این مراسم رؤسا ، مدیران و مقامات لشکری و کشوری استان فارس حضور داشتند که عملیات اجرایی شهرها و روستاهای استان از طریق سیستم ویدیو کنفرانس و با پیام دکتر علوی وزیر محترم اطلاعات آغاز گردید.
نشست مدیرعامل و اعضاء هیئت مدیره شرکت گاز استان فارس با روسای گازرسانی استان
 • 1395/10/6 دوشنبه نشست مدیرعامل و اعضاء هیئت مدیره شرکت گاز استان فارس با روسای گازرسانی استان
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان فارس به منظور ارزیابی از عملکرد نواحی گازرسانی در سطح استان جلسه ای با حضور مدیرعامل و اعضاء هیئت مدیره و معاونین و رؤسای نواحی گازرسانی شیراز و استان در اداره مرکزی ....
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان فارس به منظور ارزیابی از عملکرد نواحی گازرسانی در سطح استان جلسه ای با حضور مدیرعامل و اعضاء هیئت مدیره و معاونین و رؤسای نواحی گازرسانی شیراز و استان در اداره مرکزی برگزار گردید. در این جلسه ابتدا مهندس محمدی مدیرعامل گاز استان فارس ضمن خوش آمد گویی به شرکت کنندگان در جلسه پیرامون نقش گاز در زندگی مردم و همچنین ارزش آن در اقتصاد کشور سخنانی ایراد نمود و گفت:امروزه یکی از ملزومات مهم مردم مسئله استفاده از گاز طبیعی است.
  وی افزود: نقش گاز طبیعی در زندگی مردم از جایگاه مهمی برخوردار است و این جایگاه در زمستان خود را بیشتر نمایان می سازد بطوریکه اگر بواسطه عوامل طبیعی مانند برف و یخبندان خللی در روند توزیع آن ایجاد شود کشور را با بحران جدی روبرو می سازد و همین امر تلاش و کوشش ما را در خدمت رسانی و گازرسانی به اقصی نقاط کشور دو چندان می نماید.مدیرعامل گاز استان ضمن تقدیر و تشکر از رؤسای نواحی گازرسانی در سطح استان به بررسی عملکرد آنان در 9 ماه گذشته سال 95 پرداخت و درخصوص برنامه های ابلاغی و همچنین پیشرفت پروژه های در دست اقدام توصیه هایی ارائه نمود که مورد استقبال مسئولین گاز استان قرار گرفت.در ادامه این جلسه رؤسا و معاونین شرکت گاز استان به بیان نقطه نظرات خود در جهت بهبود فرآیند خدمت رسانی به مردم عزیز و شریف استان پرداختند که درهر زمینه پاسخهای لازم از سوی مسئولین به آنان ارائه شد.
افتتاح 213 پروژه گازرسانی در هفته دولت توسط شرکت گاز استان فارس
 • 1395/5/27 چهارشنبه افتتاح 213 پروژه گازرسانی در هفته دولت توسط شرکت گاز استان فارس
  مدیرعامل شرکت گاز استان فارس گفت: شرکت گاز استان فارس با افتتاح 213 پروژه گازرسانی به استقبال هفته دولت می رود.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان فارس مهندس محمدی در آستانه آغاز هفته دولت در جمع خبرنگاران گفت شرکت گاز استان فارس با 213 پروژه گازرسانی و با هزینه ای بالغ بر 1205 میلیارد ریال به استقبال هفته دولت می رود. وی گفت : پروژه های مذکور شامل افتتاح گازرسانی به 91 روستا، یک خط تغذیه، 35 مصرف کننده صنعتی و گازرسانی به واحدهای مسکن مهر صدرا می باشد که در هفته دولت به بهره برداری خواهند رسید. مدیرعامل گاز استان اضافه نمود علاوه بر پروژه های یاد شده عملیات اجرایی گازرسانی به 75 روستا و همچنین 10 مصرف کننده صنعتی با هزینه ای بالغ بر 565 میلیارد ریال نیز در هفته دولت آغاز خواهد شد.
  محمدی افزود: در حال حاضر 6/97 درصد خانوارهای شهری و 58 درصد خانوارهای روستایی استان فارس از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند. وی تعداد شهرهای گازدار استان را 86 شهر و تعداد روستاهای گازدار استان را 1170 روستا اعلام نمود و گفت: علاوه بر این شهرها و روستاها تعداد 2439 واحد صنعتی هم اکنون از گاز طبیعی در سطح استان استفاده می نمایند. مدیرعامل گاز استان فارس در قسمتی دیگر از سخنانش در مورد باقیمانده شهرها و روستاهای استان که فاقد گازرسانی هستند گفت: درحال حاضر عملیات اجرایی گازرسانی به 6 شهر و 404 روستا شروع شده و تعداد 12 شهر و 60 روستا در مرحله انتخاب پیمانکار می باشد.
  وی گفت: در بخش گازرسانی به شهرک های صنعتی هم اکنون 30 شهرک صنعتی از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند و عملیات اجرایی گازرسانی22 شهرک نیز در دست اجرا می باشد. محمدی در پایان ضمن اعلام این مطلب که شرکت گاز استان در صورت تخصیص اعتبارات لازم این آمادگی را دارد که به تمامی مناطق قابل گازرسانی استان خدمت ارائه دهد گفت: امیدواریم با تلاش نمایندگان محترم استان و حمایت های دولت امید بتوانیم به جای جای این استان عملیات گازرسانی را به انجام برسانیم تا همه آحاد مردم شریف این سرزمین از این نعمت الهی بهره مند شوند.
1 2
 


مجری سایت : شرکت سیگما