• .
  • .
  • .
گازرسانی به سه شهر و 225 روستای استان فارس با اعتباری بالغ بر2500.000.000.000ریال (2500میلیاردریال) در سال 96
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران مهندس محمدی مدیرعامل گاز استان فارس طی گفتگویی ضمن بیان مطلب فوق افزود در حال حاضر 1400 روستا در استان فارس از نعمت گاز طبیعی برخوردارند و تعدادی نیز در حال گازرسانی هستند. وی گفت: به جز این 225 روستا تعداد دیگر از روستاها نیز تا پایان سال جاری به مرحله انتخاب پیمانکار خواهند رسید.
مدیرعامل گاز استان فارس در ادامه افزود گازرسانی به این روستاها و شهرها و واحدهای صنعتی به صورت فایناس و از طریق توانمندی پیمانکاران بزرگ استان و کشور که قادر به تأمین هزینه گازرسانی باشند انجام می شود و بعد از گذشت 2 سال بر اساس قرارداد منعقد شده بین شرکت گاز و پیمانکار هزینه های آنان پرداخت خواهد شد، ایشان تاکید نمودند مناقصه مذکور بزرگترین و منحصر به فردترین نوع مناقصه ای است که در کشور به روش مذکور مراحل پیمان گذاری آن در حال انجام است و مطمئناً در راستای منویات مقام معظم رهبری درخصوص اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال می باشد. و تعداد زیادی از جوانان متخصص ، فنی ، نیمه فنی و .... را جذب بازار کار می نماید.
محمدی با اشاره به اینکه با گازرسانی به این تعداد روستاها تعداد روستاهای گازدار استان فارس به 2 هزار روستا خواهد رسید گفت: سیاست دولت، گازرسانی به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته می باشد و به همین دلیل کار گازرسانی به روستاهای بالاتر از 20 خانوار در دستور کار قرار گرفته و این امرتاکنون با سرعت و تلاش مضاعف در حال اجرا می باشد.
مدیرعامل گاز فارس در پایان سخنانش افزود از آغاز گازرسانی به استان فارس در قبل از انقلاب تا سال 92 تعداد 604 روستا از نعمت گاز برخوردار بودند که در حال حاضراین تعداد بالغ بر 1400 روستا رسیده و ضریب نفوذ گاز در جامعه شهری به 97 درصد و در جامعه روستایی به 60 درصد رسیده که امیدواریم با اعتبارات جدید این رقم درصد قابل ملاحظه ای را به خود اختصاص دهد.

ایشان خاطر نشان ساختند انشالله تا پایان سال 97 پرونده گازرسانی به روستاهای قابل گازرسانی در سطح استان برچیده خواهد شد.


بيشتر
 


مجری سایت : شرکت سیگما