• .
  • .
  • .
با هدف سنجش میزان آمادگی کارکنان و ارزیابی سرعت احیا و مرمت تأسیسات گازرسانی پس از بحران، مانور پدافند غیر عامل و مدیریت بحران در تاسیسات فنی ایستگاه تقلیل فشار شماره یک شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان ، محمدعلی مهاجری رییس حراست گاز استان فارس گفت: با توجه به توفیقات الهی در خنثی سازی انواع دسیسه ها در جهان اسلام بالاخص در دفع فتنه داعش و ایفای نقش موثر و مقتدر این نظام مقدس در معادلات بین المللی ، دشمنان همواره و به انحاء مختلف سعی در تخریب فضای امنیتی کشور خواهند داشت لذا برگزاری چنین تمرینهایی آمادگی ما را به منظور مواجه صحیح در موارد احتمالی بالاتر خواهد برد .

رئیس حراست گاز استان فارس  پیرامون موضوع این مانور، اظهار کرد: این مانور از نوع عملیاتی در ابعاد کامل و در سطح A برگزار شد و موضوع آن نیز مقابله با عملیات  خرابکاری در تاسیسات گازرسانی طراحی شد.

وی ارتقاء سطح سطح هوشیاری کارکنان حراست ،ارزیابی و حصول اطمینان از آمادگی پرسنل و توانمندسازی آنان در برابر تهدیدات  و بهبود سطح هماهنگی کارکنان در هنگام بروز بحران را از اصلی ترین اهداف این مانور عنوان کرد .

مهاجری در خصوص واحدهایی که در برگزاری مانور همکاری داشتند از واحد حراست ، امور HSE و پدافند غیرعامل ، بهره برداری، بازرسی فنی ،بسیج ، خدمات اجتماعی رفاهی و روابط عمومی بعنوان واحدهای درون سازمانی و تمامی سازمانها و ارگانهای عضو کمیته بحران استان از جمله اورژانس ، نیروی انتظامی و آتش نشانی بعنوان واحدهای برون سازمانی نام برد .

 رئیس حراست گاز استان ضمن تقدیر از اقدامات همه واحدهای درگیر در خصوص بررسی نقاط قوت و ضعف مانور اظهار کرد:‌ خوشبختانه وسایل و تجهیزات انسانی و هماهنگی های فردی این مانور در سطح مطلوبی بوده و به جرات می توان گفت: آمادگی برای مقابله با بحران واقعی در بین کارکنان وجود دارد و با تلاش همکاران و هماهنگی خوبی که در بین واحدهای عمل کننده صورت گرفت، اکثرا اهداف این مانور از جمله سنجش میزان آمادگی کارکنان بصورت ۱۰۰درصد محقق شد.


بيشتر
 


مجری سایت : شرکت سیگما