• .
  • .
  • .
افتتاح ۲۶۳ پروژه گاز رسانی در دهه فجر در استان فارس

به گزارش روابط عمومی ، غلامعباس حسینی مدیرعامل شرکت گاز استان فارس از افتتاح ۲۶۳ پروژه گاز رسانی در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: ۱۰۴ پروژه صنعت، یک شهرک صنعتی، گازرسانی به ۱۵۷ روستا و یک شهر از جمله طرح‌های مهم بهره برداری است.

وی افزود: برای افتتاح این پروژه‌ها بیش از ۲۸۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس همچنین مجموع کل اعتبار و سرمایه گذاری‌های انجام شده در سطح استان را ۶۶۹ میلیارد تومان اعلام کرد.

حسینی در تشریح وضعیت گازرسانی به شهرها، اظهار داشت: تعداد کل شهر‌های استان ۱۰۷ شهر است که از این تعداد تا کنون ۹۶ شهر از نعمت گاز بهره‌مند شدند و گاز رسانی به ۸ شهر نیز در دست اجرا است.

وی همچنین تعداد روستا‌های گازدار شده تا کنون را هزار و ۷۵۶ روستا اعلام کرد و بیان کرد: گاز رسانی به ۳۳۰ روستا نیز در دست اقدام است.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس در ارتباط با وضعیت گاز رسانی به جایگاه‌های CNG، اظهار داشت: تعداد کل جایگاه‌های سی ان جی در سطح استان ۱۳۶ جایگاه است که ۱۳۲ جایگاه تا کنون گاز دار شده است و یک جایگاه در دست اجرا است.

این مقام مسئول در ارتباط با گازرسانی به صنایع، گفت: تعداد صنایع گاز دار شده تا کنون هفت هزار و ۱۱۹ صنعت است که ۵۵۹ صنایع در دست اجرا، ۶۸۸ صنایع در دست اقدام، ۱۲۹ صنعت در دست انتخاب پیمانکار و ۶۰۸ صنعت باقی مانده است.

وی به وضعیت گاز رسانی به شهرک‌های صنعتی اشاره کرد و تصریح کرد: ۴۳ شهرک تا کنون گاز دار شده و ۷ شهرک نیز در دست اجرا است.

حسینی، تعداد خانوار‌های تحت پوشش گاز طبیعی تاکنون در استان به ترتیب، شهری را ۸۵۷ هزار و روستایی را ۳۲۳ هزار اعلام کرد و ادامه داد: تعداد کل مشترکان گاز در استان فارس یک میلیون و ۴۳۴ هزار مشترک است.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس، میزان کل شبکه گذاری لوله گاز در استان فارس را ۲۵ هزار و ۹۸۰ کیلومتر اعلام کرد.

وی ادامه داد:همچنین تاکنون تعداد ۷۶۷ هزار و ۵۸۷ علمک در سطح استان نصب شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس: در ایام دهه فجر یک شهر در جهرم افتتاح خواهیم کرد و به ۱۵۷ روستا در شهرستان های پاسارگاد، اقلید، جهرم، خرمبید، خنج داراب، شیراز، فسا، کازرون، لامرد، مرودشت و ممسنی گاز رسانی خواهیم کرد.

حسینی افزود: پیش از انقلاب تنها ٤٢٩ کیلومتر شبکه گذاری انجام شده بود اما پس از انقلاب ٢٥ هزار و ٥٥١ کیلومتر شبکه گذاری انجام شده است.

وی همچنین تعداد انشعابات گاز فارس تا پیش از انقلاب را ٥٤ هزار و ٤٣ کیلومتر ذکر و خاطرنشان کرد: پس از انقلاب ٧١٣ هزار و ٥٤٤ کیلومتر انشعاب گاز در استان کشیده شده است.

وی یادآورشد: اگرچه چهل سال از انقلاب می گذرد اما صنعت گاز در فارس ٥٣ ساله می شود: هم‌اینک یک میلیون و ٤٣٤ هزار مشترک مصرف کننده گاز در فارس وجود دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس تصریح کرد: در فصل سرما ۴۵ میلیون مترمکعب مصرف گاز ۲۴ ساعته گاز در استان داریم.

 


  نام   نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
     

نظرات
نام   نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
 
نمایش تمام خبرها
نسخه قابل چاپ
 


مجری سایت : شرکت سیگما